Par mums

Pakalpojumi

Kontakti

Cenrādis

Aktualitātes

Sirds asinsvadu slimību izplatība

Šodien sirds - asinsvadu saslimšanas sauc par pasaules slimību, jo ieņem vienu no pirmajām vietām mirstībā un paliekošas invaliditātes radīšanā. Un šīs saslimšanas kļūst arvien jaunākas, kā redzat tabulā - pat vecumā līdz 39 gadiem jau konstatē līdz 14.8% šo problēmu.

Sirds asinsvadu slimību izplatība

Sirds asinsvadu slimību izplatība

Latvijā 2007. gadā mirstība no KV slimībām 54%!!

Latvijā veikts pētījums, kur konstatē 50% iedzīvotāju paaugstinātu asinsspiedienu, kas tālāk var novest pie tādām slimībām kā insults, miokarda infarkts, sirds ritma traucējumi un hroniska sirds mazspēja...

Visi esat dzirdējuši par veselīga dzīvesveida nepieciešamību, kas ietver regulāru fizisko aktivitāti, pareizu ēšanu, sabalansētu darba - atpūtas režīmu, pie kam tas neprasa ne lieku naudu, ne nepatīkamas emocijas, tikai... vajag gribēt un darīt! Dārzeņi nav dārgākie produkti, bet veselīgākie gan! Mājas un dārza darbi ne vienmēr dara labu, jo noslogo ( pat pārslogo) atsevišķas muskuļu grupas un mugurkauls pat cieš, kam seko sāpes. Nudien vajag sekot holesterīna un cukura līmenim, asinsspiedienam, ķermeņa svaram un izmaiņu gadījumā meklēt speciālista konsultāciju - tas var aizkavēt slimības attīstību, kā arī sākotnēji jebkura ārstēšanās ir efektīvāka un lētāka.

Sirds slimību novēršanā ir 3 galvenie ceļi:

Sākumā vajag apņemšanos un izdarīt kaut mazu solīti savā labā, piem. neizmantot liftu, bet kāpt kājām, noiet no rītiem vienu transporta pieturu kājām. Aizmirst par "fast food" produktiem, cepuma vietā izvēlēties augli...

Bet ja jūtat problēmu - esam gatavi palīdzēt to risināt. Mums ir lieliska diagnostikas aparatūra, zināšanas un vēlme palīdzēt !